Избягване в чужбина: нови нужди

Както вече казахме в предишните колони, Covid промени живота на всички нас. Не е известно дали положителни или отрицателни, но промяната е безспорна. Оказа се, че в действителност през този период, особено този, свързан с блокирането, се появи главната нужда, която трябва да избяга.

Няма значение дали бягството е към зелена площ на същата къща или дори към друга реалност. Психологията на инвеститорите вече се основава на потенциална гаранция. Това, че може да се движи свободно от обичайната си среда. Поради тази причина данните, събрани от основните национални и международни статистически институти, не са изненадващи. Всъщност един от четирима собственици в Европа би искал да купи втори дом. Следователно пазар, който се появява отново, в ущърб на всички съоръжения за настаняване, особено в райони с туристическо призвание.

Но не в същата държава. Учудващото е всъщност прекомерната екстремизация на явлението. Мнозина всъщност биха избрали дом в чужбина, демонстрирайки как желанието за премахване на всяко ново потенциално принудително закриване.
Но какво се чуди е кои са най-популярните дестинации за европейците. За британците любимата дестинация си остава Италия. Най-разнообразната и богата на история земя е завладяла и все още пленява британците от периода на Големия тур.Но сред деветте най-добри страни, освен Италия, която е особено популярна за южните риалити, си спомняме Канада. Нацията, известна със своето спокойствие и усещане за посрещане, е идеалното място да можете да се преместите или инвестирате отново.

САЩ са позиционирани на трето място, но не се знае колко дълго може да остане тази позиция във временното класиране. Всъщност настоящото правителство на Тръмп не създаде няколко съмнения за потенциалните инвеститори, особено за азиатците, очевидно нежелани на американска земя.

Не по-малко важни в процеса на избор на втори дом в чужбина са иновативната и млада Австралия и много зелената Ирландия. Ако първите споменати нации са свързани и се възползват от езикова лекота, същото не може да се каже за Испания. Въпреки че тази страна е била силно засегната от извънредната ситуация, тя не е загубила своя чар. Точка в полза, която според нас би го поставила и на челно място в класацията, като се има предвид и културното затваряне на страната по отношение на ограничената езикова гъвкавост.
Освен това, да не забравяме Нова Зеландия, но по-специално решаващата роля на Франция и Германия.

Всъщност тези две държави не са били засегнати от удара от пандемията по отношение на промените в цените на недвижимите имоти. Докато много страни, като Испания, са избрали политика за девалвация на цените, в тези случаи не се прилага същата стратегия. Всъщност цените на имотите дори са се повишили в някои области.
Не знаем как ще се развие ситуацията и дали ще остане такава. Но дотогава ви каним да следите нашия портал!

Търсене в Realigro

 

    сметка Realigro

    Информационен бюлетин

    • Twitter
    • Facebook
    • LinkedIn
    • Instagram
    2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
    Neikos Digital Agency
    1. Предпочитания

      Предпочитания За по-добро използване на сайта Realigro, настройте вашите предпочитания за език, валута, квадратни метри или квадратни инча.

      Задайте сега Да не се показва отново
    BB